Vai esat pavadījuši vairākas minūtes, staigājot turp un atpakaļ gar zobu pastas plauktiem lielveikalā? Tik daudz krāsaini iepakojumi un uz visiem rakstīts “labākā zobu pasta” vai “baltāki zobi jau pēc pirmās tīrīšanas reizes”!

Neuztraucieties, Jūs neesat vienīgie, kas vēlās noskaidrot kā izvēlēties labāko zobu pastu! Šajā rakstā uzzināsiet uz kādiem faktoriem ir jāskatās izvēloties piemērotāko zobu pastu tieši Jums un aplūkosim dažas universālas zobu pastas, kas ir patiešām labas Jūsu zobiem.

Ja Jums zobārsts ir norādījis uz kādu zobu problēmu, tad viņš noteikti arī ieteiks piemērotāko zobu pastu šīs problēmas risināšanai. Bet, ja ar Jūsu zobiem viss ir kārtībā, tad raksta apakšā minētās zobu pastas būs lieliski piemērotas tieši Jums!

Lai lieki netērētu Jūsu dārgo laiku, pa priekšu aplūkosim trīs labākās zobu pastas, kuras ir ietecams lietot, ja Jums ir veseli zobi.

Trīs labākās, Latvijā nopērkamās, zobu pastas

balinosa zobupasta pierrotPierrot balinošā zobu pasta

Pierrot zobu pasta ir unikāla, tai ir zobus balinošas īpašības –  tā palīdz atgūt un saglabāt zobu dabīgo krāsu, bet reizē tā ir piemērota patstāvīgai, ikdienas lietošanai.

Balinošajai zobu pastai Pierrot ir ļoti laba garšā un tā satur papaīnu, kas ir dabisks papaijas koka ferments. Šis ferments uzlabo mutes dobuma brūču sadzīšanas spējas, balina zobus un samazina zobu aplikumu. Tas arī dod jums svaigu elpu, un to var izmantot ikviens, vecāks par 6 gadiem!

Zobu pasta satur 1463ppm fluorīdu. Nebojā zobu emalju, tādēļ ir piemērota ikdienas lietošanai.

Balinošās zobu pastas Pierrot efekts ir redzams ikreiz pēc zobu tīrīšanas. Papildus svaiguma sajūtai mutē, jūs pamanīsiet arī spīdīgus zobus! Izmantojiet to katru dienu, lai sasniegtu maksimālu efektu. Šī zobu pasta dabiski attīra zobus no aplikuma, ko rada kafija, tēja, cigaretes utt.

Fluora saturs: 1463 ppm

Cena veikalos: 4.99€ SmaidaFabrika.lv interneta veikalā


elmex zobu pasta ELMEX Sensitive Professional Repair & Prevent zobu pasta

ELMEX ir viens no zobārstu visbiežāk ieteiktajiem zobu pastu ražotājiem.

ELMEX Sensitive Professional Repair & Prevent zobu pasta nodrošina tūlītēju un ilgstošu sāpju atvieglojumu un dabīgi baltina zobus. Smaganu atkāpšanās vai bojājumi var atsegt zobu kakliņus, kas izraisa zobu jutīgumu. Ar Pro-Argin formulu šī zobu pasta noslēdz jutīgu zobu nervu kanālus iedarbības. Regulāri lietojot, tā izveido aizsargbarjeru, kas paliek neskarta arī pēc skābju iedarbības. Īpaša formula maigi un efektīvi padara zobus dabīgi baltus. Satur 1450 ppm fluora (nātrija monofluorfosfāts). Aktīva viela: arginīns 8 %. Bērniem līdz 6 gadiem: lietot zobu pastas daudzumu zirņa lielumā. Lai novērstu norīšanu, zobus tīrīt pieaugušo uzraudzībā.

Fluora saturs: 1450 ppm

Cena veikalos: 7.35€ – 7.99€ dažādos interneta veikalos


meridol zobu pastaMERIDOL Zobu pasta

MERIDOL zobu pasta s unikāla aktīvo sastāvdaļu kombinācija (aminofluorīds / alvas fluorīds) nodrošina ilgstošu antibakteriālu iedarbību. Zobu pasta ir iedeāli piemērota ilgstošai ikdienas lietošanai.  Cīnās pret galvenajiem smaganu iekaisuma izrasītājiem – baktērijām, kas atrodas uz smaganu līnijas un veido zobu aplikumu, un ilgstoši iedarbojas, kavējot jauna zobu aplikuma veidošanos. Zobu pastas formulai ir nomierinoša iedarbība, tā saglabā zobus un smaganas tīras un veselas.

Piemērota pieaugušajiem un bērniem no septiņu gadu vecuma.

Fluora saturs: 1400 ppm

Cena veikalos: 3.77€ – 5.39€ dažādos interneta veikalos


Kādi ir galvenie faktori, pēc kuriem izvēlēties zobu pastu?

Abrazīvie līdzekļi

Abrazīvie līdzekļi veido vismaz 50% no “normālas” zobu pastas. Šīs nešķīstošās daļiņas palīdz noņemt zobu aplikumu. Aplikuma un kaļķakmens noņemšana palīdz samazināt zobu caurumu veidošanos un smaganu atkāpšanos. Mēs iesakām izvēlēties zobu pastu, kuras abrazivitāte ir mazāka par 70 RDA (relatīvā zobu abrazivitāte).

Fluors

Fluors ir vissvarīgākā aktīvā viela mutes dobumu profilaksē. Parasti zobu pastas iepakojuma aizmugurē mēs varam redzēt, vai tajā ir fluors un cik daudz (PPM). Tas palīdz aizsargāt zobus no demineralizācijas, kas rodas, kad no pārtikas produktiem izdalās skābe. Papildu fluors labvēlīgi ietekmē zobu emaljas un kaulu veidošanos. Fluorīds nelielos daudzumos sastopams augos, dzīvniekos un dažos dabiskos ūdens avotos, piemēram, avotos.

Kādēļ cilvēki izvēlās specializētas zobu pastas?

Ir dažādi iemesli, kādēļ cilvēkiem nākas izvēlēties specializētas zobu pastas:

  • Jutīgi zobi
  • Vēlēšanās iegūt baltākus zobus, izmantojot balinošo zobu pastu
  • Nepieciešamība uzlabot aizsardzību pret zobakmens veidošanos
  • Gingivīts vai cita smaganu slimība
  • Zobu pasta, kas ir piemērota arī bērniem