Žilbinošs smaids ne tikai uzlabo jūsu izskatu, bet arī spēj uzlabot Jūsu pašapziņu. Lai gan regulāra zobu kopšana, piemēram, zobu tīrīšana, zobu diegu tīrīšana un regulāras pārbaudes ir ļoti svarīgas, tikpat svarīgi ir pievērst uzmanību savam uzturam. Tāpat kā matiem ir nepieciešama regulāra kopšana ar piemērotiem produktiem, kā Olaplex šampūns, tā arī par zobiem nepieciešams rūpēties, lai tie būtu veselīgi un skaisti. Daži pārtikas produkti var veicināt zobu bojāšanos, iekrāsošanos un citas zobu problēmas. Šajā rakstā mēs aplūkosim, no kādiem pārtikas produktiem vajadzētu izvairīties, lai saglabātu žilbinošu smaidu.

1.     Saldie našķi un dzērieni

Cukurotas uzkodas un dzērieni ir viens no galvenajiem zobu problēmu vaininiekiem. Baktērijas mutē pārtiek no cukura, radot skābi, kas grauj zobu emalju, izraisot kariesu un citus bojājumus. Lai saglabātu žilbinošu smaidu, ierobežojiet saldumu, cepumu, gāzēto dzērienu un saldo uzkodu lietošanu. Lai apmierinātu vēlmi pēc saldā, izvēlieties veselīgākas alternatīvas, piemēram, svaigus augļus, kā zemenes, vīnogas un avenes.

2.     Skābie pārtikas produkti un dzērieni

Ļoti skābi pārtikas produkti un dzērieni var vājināt zobu emalju, padarot zobus jutīgākus pret traipiem un bojājumiem. Citrusaugļi, tomāti un skābi dzērieni, piemēram, citrusaugļu sulas un limonādes, laika gaitā var bojāt zobu emalju. Lai gan šie pārtikas produkti nodrošina būtiskus vitamīnus, ir svarīgi tos lietot ar mēru un pēc tam izskalot muti ar ūdeni, lai neitralizētu skābumu.

3.     Tumšas krāsas dzērieni

Kafija, tēja, sarkanvīns un tumšas krāsas limonādes iekrāso zobus. Šie dzērieni satur hromogēnus – pigmentus, kas var pieķerties zobu emaljai un izraisīt Jūsu zobu krāsas maiņu. Lai saglabātu žilbinošu smaidu, ierobežojiet šo dzērienu lietošanu vai izmantojiet salmiņu, lai samazinātu to saskari ar zobiem. Turklāt regulāra zobu tīrīšana var palīdzēt noņemt šo dzērienu radītos virsmas traipus.

4.     Lipīgas un cietas konfektes

Lipīgās un cietās konfektes rada dubultu apdraudējumu jūsu zobu veselībai. Lipīgās konfektes var pieķerties pie zobiem, radot labvēlīgu augsni baktērijām, savukārt cietās konfektes var šķelt vai lauzt zobus. Ja Jums nepieciešams salds ēdiens, izvēlieties košļājamās gumijas, kas nesatur cukuru, jo tās stimulē siekalu izdalīšanos, kas palīdz neitralizēt skābes un attīrīt muti.

5.     Cieti saturoši pārtikas produkti

Cietie pārtikas produkti, piemēram, čipsi, krekeri un maize, var veicināt aplikuma veidošanos. Kad ciete sadalās, tā pārvēršas cukurā, radot vidi, kas veicina baktēriju augšanu. Izvēlieties pilngraudu produktus, nevis rafinētus ogļhidrātus, un veiciet rūpīgu mutes dobuma higiēnu, lai novērstu aplikuma un zobakmens veidošanos.

6.     Gāzētie dzērieni

Gāzētie dzērieni, tostarp diētiskās limonādes, ir skābi un var veicināt zobu emalja eroziju. Turklāt gāzētie dzērieni var palielināt skābes veidošanos mutē. Izvēlieties ūdeni vai zāļu tējas kā alternatīvas, nepakļaujot zobus kaitīgo skābju iedarbībai.

Lai saglabātu žilbinošu smaidu, nepietiek tikai ar zobu tīrīšanu. Ļoti svarīga loma mutes veselības saglabāšanā ir uzmanīgai attieksmei pret pārtiku, ko Jūs lietojat uzturā. Izvairoties no saldām uzkodām, skābiem pārtikas produktiem, tumšas krāsas dzērieniem, lipīgām un cietām konfektēm un cietes saturošiem pārtikas produktiem, Jūs varat saglabāt žilbinošu smaidu. Ievērojiet sabalansētu uzturu, pareizu mutes dobuma higiēnu un regulāri veiciet zobu pārbaudes, lai nodrošinātu, ka Jūsu zobi paliek tikpat veselīgi kā agrāk. Atcerieties, ka veselīgs smaids ir pārliecinošs smaids!