Pilnais ceļvedis zobu balināšanā

Šis visaptverošais ceļvedis zobu balināšanā ir izveidots ar ekspertu atbalstu no Dental Medical zobārstniecības, un satur visu, kas jums jāzina par zobu balināšanu mājas apstākļos un profesionālu zobu balināšanu zobārsta krēslā.

Vai jūs kādreiz esat paskatījies uz sevi spogulī vai fotoattēlā un vēlējies, lai jūsu smaids būtu mazliet… gaišāks? Ja tā, tad Jūs noteikti neesat vienīgais!

Zobu balināšana ir populāra estētiskās zobārstniecības procedūra gan ASV, gan Eiropā, gan arī Latvijā. Šobrīd ir pieejams plašs klāsts ar dažādiem zobu balināšanas risinājumiem – sākot no vismodernākajām lāzera procedūrām un beidzot ar zobu balināšanas komplektiem, kurus varat lietot savās mājās.

Bet šī milzīgā izvēle var būt diezgan sarežģīta, it īpaši, ja pirmo reizi apsverat zobu balināšanu. Vēl sliktāk, daži produkti, kurus redzat interneta reklāmās, ir neefektīvi vai pat var būt kaitīgi.

Šajā ceļvedī par zobu balināšanu mēs runāsim par daudzām dažādām iespējām, kā panākt baltāku smaidu (ieskaitot tos, kas ir laika un/vai naudas izšķiešana). Mēs aptversim informāciju par gan profesionālo zobu balināšanas iespēju, gan mājās pieejamo iespēju, norādot, cik šīs iespējas Jums izmaksās un cik efektīvas tās ir, lai jūs būtu labāk informēts, kad izvēlēsieties labākais veidu sev, kā iegūt baltākus zobus.

Daži iemesli, kādēļ cilvēki izlemj balināt zobus:

 • Lai izskatītos jaunāki;
 • Lai uzlabotu savu vizuālo tēlu;
 • Lai palielinātu pašapziņu un pārliecību pār sevi;
 • Lai nebūtu jāslēpj smaidu;
 • Lai uzlabotu savas karjeras iespējas.

Apskati mūsu veikalā pieejamos mājas zobu balināšanas līdzekļus:

Neliels ieskats zobu balināšanas vēsturē

Jautājums par to, kā balināt zobus, ir satraucis cilvēkus jau tūkstošiem gadus.

Senajā Ēģiptē balti zobi bija bagātības pazīme. Ēģiptieši izmantoja pastu, kas izgatavota no malta pumeka un vīna etiķa un uzklāja to uz zobiem ar uzklāta ar sadragātu zariņu (pirmā zobu suka). Bet tas nav tik slikti, ja salīdzina ar romiešiem, kuri zobu tīrīšanā lietoja urīnu. Šis risinājums arī strādāja, jo urīnā ir amonjaks, bet par laimi mēs tagad esam atraduši citus risinājumus.

17. gadsimtā, pirms zobārsta profesija tika izdomāta, par mutes dobuma veselību rūpējās bārddziņi jeb frizieri. Viens no viņu visbiežākajiem uzdevumiem bija izraut zobus, bet viņi arī balināja zobus, nokasot emalju un uzklājot slāpekļskābi. Pats par sevi saprotams, ka jums nevajadzētu to izmēģināt mājās.

Par laimi, 60. gados zobārsti atklāja peroksīda balināšanas īpašības. Tas notika diezgan nejauši, jo sākotnēji viņi izmantoja ūdeņraža peroksīdu kā smaganu antiseptisku līdzekli, bet  veicot šīs procedūras pamanīja, ka zobi, pakļauti peroksīda iedarbībai, laika gaitā kļūst gaišāki.

Pagāja vēl 20 gadi, pirms parādījās komerciāli zobu balināšanas risinājumi. Zobu kapes tika piepildītas ar biezu balināšanas gēlu, kas satur karbamīda peroksīdu – līdzekli, ko joprojām plaši izmanto. Vai nav labi, ka esam atvadījušies no urīna un koka zariņiem?

Kā iegūt baltus zobus?

Mūsdienās ir daudz pārbaudītu zobu balināšanas veidu, tostarp:

 • Zobu balināšanas gēli;
 • Zobu balināšanas plāksnītes;
 • Zobu balināšanas kapes;
 • Zobu balinātāji;
 • Zobu balināšana ar lāzeri;
 • Balinošās zobu pastas;
 • Balinošie mutes skalojamie līdzekļi;
 • Kokosriekstu eļļa.

Esi Apjucis? Neuztraucieties, viss kļūs skaidrs.

Jums vispiemērotākā zobu balināšanas metode būs atkarīga no šādiem faktoriem:

 • Cik daudz naudu Jūs esat gatavs tērēt;
 • Cik ātri vēlaties redzēt rezultātus;
 • Cik noturīgus rezultātu Jūs vēlaties iegūt;
 • Cik daudz diskomforta esat gatavs paciest.

Ņemiet vērā, ka visas balināšanas metodes, kuras mēs šeit aprakstīsim, darbosies tikai uz jūsu dabiskajiem zobiem – protēzes, pildījumi un implanti paliks oriģinālajā krāsā.

Kokosriekstu eļļa ir dabīgs zobu balināšanas līdzeklis, kas arī uzlabo kopējo mutes dobuma higiēnu.

Kas izraisa zobu krāsas izmaiņas?

Vai esat domājuši par to, kāpēc jums nav pērļu balti zobi? Patiesībā mūsu zobiem nav jābūt žilbinoši baltiem. Kaut arī emalja, kas pārklāj zobus, ir zilgani baltā krāsā, tās caurspīdīgums nozīmē, ka zemāk esošā dentīna dzeltenā krāsa var parādīties cauri.

Emaljas slānis novecojot paliek plānāks, tāpēc ir normāli, ja laika gaitā zobi kļūst tumšāki vai kļūst dzeltenāki.

Lielākajai daļai cilvēku dzeltēšanas procesu paātrina tas, ko mēs ēdam un dzeram, un citi ārējie faktori.

Iemesli, kādēļ zobi paliek dzeltenāki:

Ogas: Lai arī ogu antioksidanti sniedz labumu veselībai, to dziļa nokrāsa var izraisīt zobu iekrāsošanos (vai jūs kādreiz esat mēģinājuši izmazgāt aveņu traipu no balta krekla?)

Mērces: spilgtas krāsas mērces, piemēram, karijs un tomātu mērce, arī var iekrāsot Jūsu zobus, un tomātu skābums padara šo procesu divreiz efektīvāku. Izvēlieties vieglāku, krēmīgāku mērces versiju, lai mazinātu zobu iekrāsošanās iespējas.

Kafija: Kafijas tumšā krāsa un skābums kaitīgi ietekmē jūsu zobus.

Tēja: Melnā tēja var kaitēt vairāk nekā kafija. Pat vieglākas zāļu tējas var noārdīt emalju un izraisīt iekrāsošanos.

Vīns: sarkanvīnā esošie tanīni padara Jūsu zobus pelēcīgākus. Tikmēr baltais vīns, lai arī nav tieši atbildīgs par iekrāsošanos, var pastiprināt iekrāsošanos.

Cukuroti dzērieni: Ir labi zināms, ka saldie bezalkoholiskie dzērieni izraisa zobu bojāšanos. Tas notiek tādēļ, ka cukurs noārda zobu balto emalju un Jūsu zobi laika gaitā paliks tumšāki.

Smēķēšana: Nikotīns un darva tabakā var ļoti ātri iekrāsot zobus. Gadu gaitā smagajiem smēķētājiem zobi var kļūt brūni.

Zobu breketes: Kaut arī zobu breketes palīdz uzlabot smaidu, padarot zobus taisnākus, tajā pašā laikā var pazust orģinālais zobu baltums.

Jūsu iecienītākie dzērieni var būt atbildīgi par dzelteniem un pelēkiem zobiem!

Varētu teikt, ka labākais veids, kā balināt zobus, ir izvairīšanās no lietām, kas tos krāso. Bet mēs zinām, ka tas ne vienmēr ir tik vienkārši, tāpēc, kamēr jūs malkojat šo kafiju, mēs turpināsim izskaidrot, kā vēlāk izlabot radušos (dzelteno vai pelēko zobu) problēmu.

Lai samazinātu zobu iekrāsošanos Jūs varat ēst un dzert iekrāso’jošos produktus kopā ar produktiem, kas var novērst zobu krāsošanu, piemēram, sieru, salātiem, selerijām, burkāniem, āboliem un ziedkāpostiem. Tie vai nu palīdz tīrīt zobus ar berzes palīdzību, vai arī palīdz neitralizēt skābi, kas bojā emalju.

Neatkarīgi no tā, cik ļoti Jūs mēģināt saglabāt baltu smaidu, kādā brīdī var pienākt brīdis, kad Jūs apsvērsiet zobu balināšanu.

Cik maksā zobu balināšana?

Cik garš ir striķa gabals? Uz šo jautājumu nav konkrētas atbildes, jo atšķiras gan balināšanas veidi, to sarežģītība u.c. faktori.

Par pāris eiro Jūs varat nopirkt tūbiņu zobus balinošu zobupastu. No otras puses, Jūs varat iztērēt pat tūkstots eiro, ja izvēlēsieties profesionālu zobu balināšanu ar lāzeri.

Profesionāla zobu balināšana maksā daudz dārgāk nekā dažādie zobu balināšanas veidi, kas ir pieejami mājās. Bet maksājot zobārstam, Jūs saņemsiet labākos ieteikumus par piemērotāko zobu balināšanas veidu tieši Jums, kā arī dažādiem riskiem, kas ir ar to saistīti.

Dažas apdrošināšanas kompānijas atlīdzinās Jums nelielu daļu par šo procedūru. Ja Jūsu apdrošināšanas polisē ir iekļauti zobārstniecības pakalpojumi, ir vērts pārbaudīt, vai tajos ir iekļautas zobu balināšanas procedūras.

Ātrā ideja: Ja Jūsu apdrošināšanas plānā nav iekļauta zobu balināšana, tad Jūs noteikti varat ar zobārstu sarunāt, ka viņš čekā norāda citus pakalpojumus (tos, kurus Jūsu apdrošinātājs ir apņēmies segt).

Tagad detalizētāk apskatīsim dažādas zobu balināšanas iespējas, cik tās maksā un cik efektīvas tās ir. Izlemjot par labāko zobu balināšanas veidu sev, Jums ir  jāņem vērā visi šie faktori.

Zobu balināšana pie zobārsta

Ja Jūsu budžets nav pārāk ierobežots, tad labākais variants noteikti būs zobārsta apmeklējums. Zobārsts Jums ieteiks visefektīvāko zobu balināšanas veidu no viņu piedāvājuma, apskatīs Jūsu zobus, lai noteiktu kādā stāvoklī tie ir un vai zobu balināšana tos nevar negatīvi ietekmēt. Zobārstniecībā veiktās procedūras būs daudz efektīvākas par mājās veicamajām.

Zobārstniecībās ir pieejami trīs zobu balināšanas veidi . Zemāk atradīsit informāciju par katru iespēju, taču, lai iegūtu sīkāku informāciju.

zobu balinasana ar lazeriZobu balināšana ar lāzeri

Lāzerbalināšanā tiek izmantoti lāzera stari, kas palīdz paātrināt zobu balināšanas procesu, ko veic uz zobiem uzklātais balinošais gēls. Šī ir visdārgākā zobu balināšanas metode, bet tā sniegs Jums vislabākos rezultātus visīsākajā laika posmā.

Jūsu zobārsts vispirms uzliks gumijas slāni, lai aizsargātu jūsu smaganas, pēc tam pārklās zobus ar balināšanas līdzekli – kas satur ūdeņraža peroksīdu. Apstarojot zobus ar lāzeri, balināšana notiek daudz ātrāk.

Šai intensīvajai balināšanas procedūrai vajadzētu dot būtiskus rezultātus tikai pēc viena apmeklējuma, taču tai ir arī lielāks jutības potenciāls pēc procedūras.

Zobu balināšana ar Zoom

Izmantojot Phillips tehnoloģijas, Zoom balināšana darbojas līdzīgi kā lāzera balināšana, bet lāzera vietā tiek izmantotas LED gaismas, lai paātrinātu balināšanas procesu.

LED zobu balināšanas sistēmanav tik intensīva, kas nozīmē mazāku zobu jutības iespējamību pēc procedūras, bet tas aizņems vairāk laika (parasti 3–4 sesijas, 45–60 minūtes).

Tam var sekot mājas zobu balināšanas kurss, lai nostiprinātu rezultātus.

zobu balinasanas komplektsProfesionāla zobu balināšana

Lētākais balināšanas variants, ko piedāvā zobārsti, izmanto Jūsu zobiem pielāgotas kapes, lai uzklātu profesionālu zobu balināšanas gēlu. Šis gēls parasti ir spēcīgāks nekā tas, ko var iegādāties internetā piedāvātajos komplektos, tāpēc tas iedarbosies efektīvāk.

Jūsu zobārsts noņems nospiedumus no Jūsu zobiem, kurus izmanto, lai izveidotu pielāgotas kapes. Kad tie būs gatavi, jūs varēsiet veikt zobu balināšanu mājās. Dažus profesionālos balināšanasgēlus var atstāt uz nakti – kas ir ļoti ērti, ja dienas laikā nav laika nēsāt kapes.

Šīs speciāli izgatavotās kapes Jūs varēsiet lietot ļoti ilgu laiku, bet balinošo gēlu atkārtoti varēsiet iegādāties pie sava zobārsta.

Zobu balināšanas komplekti un citi risinājumi mājas apstākļos

Veicot zobu balināšanu mājas apstākļos noteikti ir iespējams ietaupīt naud, ja salīdzina cenas ar zobārsta apmeklējumu. Lai uztverami parādītu dažādās zobu balināšanas iespējas mājās, apskatīsim tabulu:

ProduktsBalināšana ar LEDZobu balināšanas komplektsZobu balināšanas plāksnītesZobu balinošie zīmuļiBalinošā zobu pasta
Aptuvenās izmaksas15 - 110 eiro7- 75 eiro8 - 40 eiro5- 24 eiro2 - 20 eiro
Procedūru ilgums10-14 dienas, 10-30 minūtes dienā10-14 dienas, 5-20 minūtes dienā1-2 nedēļas, 10-60 minūtes procedūrai1-2 nedēļas, 10-30 minūtes procedūrai5-6 minūtes dienā (parasta zobu tīrīšana)
Rezultāti būs redzamiPēc 6 dienāmPēc 4-10 dienāmPēc 1-2 nedēļāmPēc 2-7 dienām2-3 nedēļu laikā
KomentāriRezultāti atšķirās un var ātri pazustVar sasniegt profesionālus rezultātusNav jālieto kapes un gēli.Ļoti ātriem rezultātiem. Var izraisīt zobu jutīgumuNoņem aplikumu no zobiem. Nebalina zobus.

Zobu balināšana ar LED

LED jeb zilās gaismas balināšanas komplekti, kurus Jūs noteikti esat redzējuši interneta reklāmās (parasti tos reklamē slavenības), ir viena no zobu balināšanas metodēm, ko Jūs varat veikt mājas apstākļos.

Šajā balināšanas komplektā ietilpst kapes, kuras tiek piepildītas ar gēlu pirms lietošanas. Pēc tam, LED zilās gaismas aktivizē šo balināšanas gēlu, lai sasniegtu labākos rezultātus.

Kapes šajos komplektos ir dažādas. Dažas no tām ir jāievieto vispirms verdošā ūdenī un pēctam mutē, lai izveidotu Jūsu zobu nospiedumus. Citi ražotāji piedāvā fiksētas formas kapes, kas tik cieši nepieguļ Jūsu zobiem.

HiSmile ir viens no populārākajiem (un arī “smagāk” reklamētākajiem) zobu balināšanas komplekts, kurā tiek izmantota LED tehnoloģija. Jūs varat iegādāties pilnu komplektu, kā arī atsevišķus komponentus.

Balināšanas kapes ar peroksīda gēlu

Šī zobu balināšanas iespēja ir ļoti līdzīga iepriekš minētajai, bet bez zilās LED gaismas. Piedāvājumā ir daudzi komplekti ar zobu balināšanas gēlu un kapēm.

Šie komplekti bieži nāk ar paātrinātāja šķidrumu, kas tiek uzklāts uz zobiem pirms gēla lietošanas. Zobu balināšanas procedūra var ilgt no piecām līdz 30 minūtēm dienā, atkarībā no gēla stipruma. Kurss parasti ilgst 10–14 dienas, līdz tiek iegūti vēlamie rezultāti.

Daudzi uzņēmumi ražo mājas zobubalināšanas komplektus, kas apvieno balināšanas kapes ar citiem produktiem, piemēram, pildspalvām,  zobu pastu un mutes skalošanas līdzekli. Lietojot visus šos produktus vienlaicīgi var sasniegt ievērojamus rezultātus īsā laika posmā.

Mūsu veikala sadaļā Jūs varat iegādāties CAVEX Bite&White zobu balināšanas komplektu. Mēs izvēlējāmies piedāvāt saviem apmeklētājiem tieši šo komplektu, jo to mums ieteica Dental Medical zobārstniecības speciālisti. Šis zobu balināšanas līdzeklis satur atļauto 6% peroksīdu, kas būs saudzīgs pret Jūsu zobiem.

Ja Jūs grasāties izmantot zobu balināšanas līdzekļus ar kapēm, tad pārliecinieties, ka šīs kapes labi piegulēs Jūsu zobiem. Izgatavojot kapes pie zobārsta, Jūs varēsiet būt pārliecināts par to, ka tās būs piemērotas tieši Jums. Bet lietojot universālās kapes vai ūdenī mērcējamās kapes būs liela iespēja, ka balināšanas gēls izkļus no kapēm un apdedzinās smaganas. Šis gēls var nedaudz apdedzināt smaganas un izraisīt zobu jutīgumu, kas gan drīz pāries.

Zobu balināšanas plāksnītes

Zobu balināšanas plāksnītes ir iespējams iegādāties gan Amazon platformā, gan mūsu mājaslapā. Plāksnītes tiek uzliktas tieši uz zobiem, tāpēc tās ir vieglāk lietojamas nekā gēli ar kapēm.

Daudziem zīmoli apgalvo, ka viņu plāksnītes nesatur peroksīdu, bet daži joprojām balina zobus ar peroksīdu. Plāksnītes parasti uz zobiem tiek turētas apmēram 30 minūtes un pēc tam tiek noņemtas un izmestas miskastē, taču ir iespējams iegādāties arī plāksnītes, kas dabiski izšķīst pēc 10–15 minūšu lietošanas.

Balināšanas plāksnītes labi veic priekšējo zobu balināšanu, taču tās nav tik efektīvas aizmugurējiem zobiem un nelīdzenajām sakodiena virsmām. Ir sarežģīti sasniegt katru zoba daļu ar plāksnīti, tāpēc zobi var izbalināties nevienmērīgi.

Taču balināšana ar plāksnītēm ir samērā lēts variants, un diezgan ātri – septiņu dienu laikā – var sasniegt labus rezultātus. Ja jums ir gaidāms kāds liels notikums un vēlaties fotoattēlos izskatīties lieliski, tas varētu būt labs (un nesāpīgs) variants.

2017. gadā Crest 3D White Whitestrips kļuva par pirmo mājās izmantojamo zobu balināšanas produktu, kas izpelnījās Amerikas Zobārstu asociācijas apstiprinājuma zīmogu. Pēc rūpīgas pārbaudes ADA secināja, ka produkts ir gan efektīvs, gan drošs lietošanai mājas apstākļos. Tas nenozīmē, ka visi balināšanas plāksnīšu zīmoli atbilst vienādiem standartiem.

Zobu balināšanas pildspalvas

Zobu balināšanas pildspalvas ir vairāk kā zobu birstes; tās sastāv no tūbiņas ar gēlu, kuru uzsmērē uz zobiem ar zobiem caur iebūvētu birstīti.

Gēls, kas ir balinošajās pildspalvās parasti satur ūdeņraža peroksīdu, lai gan ir pieejami daži zīmoli, kas nesatur peroksīdu. Lietotājiem patīk šis balināšanas veids, jo tas ir tik ērts; pildspalvu var ielikt kaut vai kabatā un balināt zobus var kad vien jums ir laiks.

Balināšana parasti ilgst 1–2 nedēļas, procedūras tiek veiktas 2–4 reizes dienā un tās ilgst no 10 līdz 30 minūtēm.

Šī ir vēl viens pieejams balināšanas veids, kas diezgan ātri var dot redzamus rezultātus – daži zīmoli apgalvo, ka zobi kļūst pat par 4-5 toņiem baltāki.

Pēc dažu lietotāju atsauksmēm individuālie rezultāti ievērojami atšķiras. Ja pasūtīsit tiešsaistē, jūs atradīsiet vislielāko izvēli (un godīgas atsauksmes).

Amerikā vispopulārākā ir AuraGlow Teeth Whitening Pen zobu balināšanas pildspalva. Šis uzņēmums arī izgatavo balināšanas komplektus, tādēļ šim zīmolam var uzticēties. Ar pildspalvveida tūbiņā esošo gēlu pietiks vismaz 20 balināšanas reizēm, un ir ieteicams lietot vienu vai divas reizes dienā. Pateicoties caurspīdīgajam iepakojumam, jūs varat precīzi redzēt, cik daudz gela ir palicis tūbiņā.  Balinošā sastāvdaļa ir 35% karbamīda peroksīds, kas, kā saka recenzenti, ātri dod pamanāmus rezultātus.

Balinošās zobu pastas

Varbūt esat lielveikalā redzējis iecienītās zobu pastas balinošo versiju un domājis “mēģināts nav zaudēts”. Patiesībā, lietojot šīs zobu pastas, Jūs varat zaudēt. Burtiski. Izmantojot abrazīvu līdzekli, tiek saskrāpēta zobu emalja. Lietojot ilgā laika posmā (piemēram, katru dienu tīrot zobus), daudziem lietotājiem ir paaugstināta jutība.

Balinoša zobu pasta noņem tikai netīrumus no zobu virsmas, nevis maina pašu zobu krāsu – tāpēc, ja jūsu zobi ir dabiski dzeltenīgi, balinošās zobu pastas lietošana to nemainīs. Tomēr to var izmantot, lai pastiprinātu citu balinošo līdzekļu iedarbību.

Balinošā zobu pasta ir arī lētākā un pieejamākā iespēja, kas padara to par populāru opciju padarīt smaidu nedaudz gaišāku. Atsevišķas zobu sukas (gan manuālas, gan elektriskas) ir paredzētas efektīvākai aplikuma noņemšanai.

Sensodyne, Oral B, Crest un Colgate piedāvā plašu zobu pastu klāstu, kas īpaši izstrādāts zobu balināšanai.

Mūsu interneta veikalā Jūs varat iegādāties Pierrot balinošo zobu pastu un Daily White Fusion zobu balinošās putas. aplīkojiet šos produktus zobu tīrīšanas līdzekļu sadaļā.

 

Ar katru produktu Jūs zobus tīrat vienu minūti, tāpēc kopējais tīrīšanas laiks neatšķiras no parastas zobu tīrīšanas. Pastāv dažādi viedokļi par garšu, viens lietotājs to raksturo kā “perfekti piparmētru”, bet citi sūdzas par nepatīkamu pēcgaršu. Tomēr lielākā daļa lietotāju  apgalvo, ka aptuveni pēc nedēļas zobi jūtas tīri un izskatās gaišāki.

Veidi, kā balināt zobus dabiski

Jūs varat izvēlēties arī dabiskus veidus kā izbalināt zobus, taču tie aizņems mazliet vairāk laika.

Ir vairākas dabiskas zobu balināšanas metodes. Lai gan šis metodes nedos Jums žilbinoši baltu smaidu vienas nakts laikā, ilgtermiņā tās var palīdzēt uzturēt zobus tīrus un baltus.

 • Kokosriekstu eļļa (Coconut Oil pulling) ir tradicionāla indiešu tehnika mutes higiēnas uzlabošanai. Šajā tehnikā Jūs ieliekat mutē ēdamkaroti ar kokosriekstu eļļu un skalojat ar to muti 10-15 minūtes. Pēc tam iztīrat zobus ar birsti un zobu pastu. Jūs noteikti pamanīsiet, ka pēc šīs procedūras Jūsu zobi liksies ļoti tīri. Šī tehnika palīdz cīnīties arī ar sliktas elpas problēmām.
 • Paštaisīta balināšanas pasta – Jūs varat sablenderēt cepamo sodu, kas sajaukta ar ūdeni, vai ļoti nelielu daudzumu ūdeņraža peroksīda. Šo pastu var uzklāt uz zobiem pēc to iztīrīšanas ar zobupastu uz 30 sekundēm.
 • Aktivētā ogle padarīs visu muti melnu, bet, tiklīdz to izskalosiet, jūs redzēsiet, ka jūsu zobi būs kļuvuši dzirksteļojoši tīri. Pieejama kā pulveris vai zobu pasta – vairāk par to lasiet zemāk.
 • Zemeņu biezeni var uzklāt tieši uz zobiem un atstāt uz dažām minūtēm – šo tehniku ​​iesaka modele Tyra Banks. Pēc tam izskalojiet muti.
 • Ābolu sidra etiķis var efektīvi noņemt tumšo aplikumu uz zobiem. Ar pirkstu berzējiet to uz zobiem apmēram minūti, pēc tam izskalojiet muti ar ūdeni un iztīriet ar zobu birsti. Veiciet šo procedūru katru dienu, vismaz mēnesi, lai iegūtu labus rezultātus.

Noskatieties video par mutes dobuma higiēnas uzlabošanu ar kokosriektu eļļas metodi:

Zobu balināšana ar aktivēto ogli

Likt uz zobiem melnu ogli, lai padarītu tos baltākus varētu šķist pavisam apmlami, bet tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ šī metode ir kļuvusi tik populāra.

Viens no visvairāk pārdotajiem aktivētās ogles pulveriem ir Active Wow’s Charcoal Powder. Šis produkts ir sajaukts ar bentonītu, kas remineralizē zobus un absorbē toksīnus. Tas satur arī apelsīnu sēklu eļļu, dabīgu zobu balinātāju un antiseptisku sastāvdaļu.

Daudzi lietotāji saka, ka viņi dod priekšroku šim pulverim, kas aromatizēts ar piparmētru aromātu, nevis citiem, kurus viņi ir izmēģinājuši, un rezultāti ir iespaidīgi, ņemot vērā produkta zemo cenu (īpaši, ja salīdzina ar profesionālo balināšanu zobārsta kabinetā).

Jutīgu zobu balināšana

Daži pacienti ziņo, ka pēc zobu balināšanas piedzīvo “nepanesamas” sāpes. Ja jums ir jūtīgi zobi vai arī agrāk esat jutuši jutīgumu, Jums pirms zobu balināšanas vajadzētu konsultēties ar savu zobārstu.Zobārsts novērtēs Jūsu zobus un smaganas un konstatēs, kādēļ Jums rodas šādas sāpes pēc zobu balināšanas.

Ja izvēlēsieties balināt zobus mājas apstākļos, tad noteikti ievērojiet ražotāja ieteikto balināšanas procedūras laiku un biežumu. Piemēram, ja viņi ražotājs iesaka lietot gēlu 15 minūtes, vispirms izmēģiniet to piecas minūtes, lai pārbaudītu kā uz to reaģē Jūsu zobi.

Produkti, kas nesatur ūdeņraža peroksīdu, var izraisīt mazāku jutību, bet var būt arī mazāk efektīvi. Kālija nitrāts un fluorīds ir efektīvi sāpju mazinātāji, tāpēc meklējiet produktus, kas tos satur.

Kā pēc zobu balināšanas saglabāt zobus baltus?

Lai gan nav tāda veida, kas zobus padarītu baltus uz visiem laikiem, Jūs varat pamainīt savus mutes dobuma kopšanas paradumus, lai nodrošinātu balināšanasefekta saglabāšanos pēc iespējas ilgāk.

Pirmkārt, mazāk lietojiet tos pārtikas produktus un dzērienus, kurus mēs minējām iepriekš.

Ja dzerat cukurotus vai skābus dzērienus, tad dzeriet tos ar salmiņu, lai šķidrums nonāktu mazākā kontaktā ar J’;usu dārgo zobu emalju. Neturiet šādus dzērienus mutē ilgstoši, tie bojā un padar Jūsu zobus jutīgus.

Ja lietojat kādu no zobiem nedraudzīgajiem ēdieniem un dzērieniem, izskalojiet muti ar ūdeni, tas samazinās sakrāsošanas iespējamību, tāpat kā košļājamā gumija bez cukura.

Visbeidzot, uzturiet labu mutes dobuma veselību,  regulāri tīrot un diegojot zobus. Apmeklējiet savu zobārstu divas reizes gadā, lai veiktu kārtējās pārbaudes un zobu higiēnas procedūras. Tas palīdzēs jūsu mutei atbrīvoties no aplikuma un baktērijām, kas veicina zobu noārdīšanos un jauna aplikuma veidošanos.

Vai zobu balināšana ir droša?

Drošākais zobu balināšanas veids ir zobārsta kabinetā. Zobārstniecības speciālisti ir apmācīti veikt dažādas balināšanas procedūras, kā arī identificēt gadījumus, kad balināšana nav ieteicama. Piemēram, cilvēkiem ar smaganu slimībām vai zobu kroņiem nav ieteicams balināt zobus.

Jūs noteikti būsiet redzējuši daudzas balināšanas opcijas, ko reklamē vietējie skaistumkopšanas saloni, taču tie nav apmācīti zobārstniecības speciālisti. Mājas balināšanas komplekti rada zināmu risku, taču bieži vien vislielākais risks ir tas, ka jūs tērēsiet savu naudu un laiku dārgai ārstēšanai, kas patiesībā nedarbojas.

Ja jūs uztrauc riski, kas ir saistīti ar zobu balināšanu, tad vispirms konsultējaties ar savu zobārstu. Varat arī pajautāt atsauksmes paziņām, kuri ir veikuši balināšanas procedūras, un pajautāt par viņu pieredzi.