Biežāk uzdotie jautājumi par zobu balināšanu:

Kurš no zobu balināšanas veidiem ir piemērotākais man?

Ja vēlaties uzzināt, kurš no zobu balināšanas veidiem ir piemērotākais tieši Jums, tad pirmais solis noteikti ir zobārsta apmeklējums. Zobārsts apskatīs Jūsu zobus, izstāstīs par zobu balināšanas pamatprincipiem un iespējamajiem blakusefektiem.

Ja Jūs vēlaties zobus balināt mājās, tad ir ieteicams atrast un iegādāties kvalitatīvu zobu balināšanas komplektu, kurā atrodamās kapes būs iespējams pielāgot tieši Jūsu zobu formai.

Visvienkāršākais variants būs izvēlēties zobus balinošās plāksnītes – tā Jūs varēsiet iepazīties ar zobu balināšanu un izlemt, vai vēlaties izmantot ko efektīvāku – balināšanas komplektu vai profesionālu balināšanu pie zobārsta.

Vai zobu balināšana mājās ir droša? Ko vajadzētu ņemt vērā?

Zobu balināšana mājās ir droša, ja Jūs izmantosiet pārbaudītus un kvalitatīvus zobu balināšanas komplektus vai plāksnītes. Taču Jums vajadzētu ņemt vērā to, ka ir iespējams izjust nelielu diskomfortu:

Zobu jutīgums. Pēc zobu balināšanas jūsu zobi var kļūt jutīgāki. Jūs to varat piedzīvot pirmajā vai otrajā balināšanas reizē, un tas ar laiku var samazināties. Zobārsts var ieteikt jutīgumu ārstēt ar līdzekļiem, kas satur kālija nitrātu un nātrija fluorīda želeju.

Kairinātas smaganas. Var rasties arī smaganu kairinājums. Tas var notikt, ja smaganas nonāk saskarē ar balināšanas līdzekli. Šai blakusparādībai vajadzētu izzust pāris stundu laikā pēc procedūras.

Ko vajadzētu ievērot pēc zobu balināšanas procedūrām?

  • Pirmās divas dienas dienas pēc zobu balināšanas  ieteicams ievērot “balto diētu”  – lietot produktus, kas nekrāso zobus un nesatur krāsvielas.
  • Nākamās 2 nedēļas vēlams izvairīties no kafijas, tējas, sarkanvīna, bietēm, burkāniem, mellenēm, u.c. stipri krāsojošiem produktiem, kā arī atturēties no smēķēšanas.

Kad nav ieteicams balināt zobus?

  • Zobus nedrīkst balināt grūtnieces, māmiņas, kas baro bērnus ar krūti un bērni līdz 18 gadu vecumam.
  • Pacientiem, kuriem ir kādi emaljas vai zobu attīstības traucējumi, redzami vai mehāniski defekti uz zoba virsmas, ir jābūt īpaši piesardzīgiem.
  • ņemiet vērā, ka zobu restaurācijas – venīri, kroņi un plombes paliks oriģinālajā krāsā!
  • Ja kāds priekšzobiem ir tumšāks dēļ traumas vai endodontiskas ārstēšanas, zobu balināšanas nedos vēlamo efektu. Tādi zobi ir jābalina no zoba iekšpuses pēc plombes izņemšanas.
  • Zobus nedrīkst balināt, ja tiem ir kariozi bojājumi!

Kas ir zobu balināšana ar kapēm?

Zobu balināšanu mājas apstākļos visefektīvāk būs veikt ar zobus balinošajām kapēm. Zobu balināšanas komplektus ar kapēm piedāvā daudzi ražotāji. Daži ražotāji komplektos iekļauj LED zilās gaismas, kas aktivizē zobus balinošo gēlu un padara rezultātus efektīvākus. Kapes ir efektīvākā metode kā izbalināt zobus mājās.

Pirkt zobu balināšanas komplektu ar kapēm

Kas ir zobu balināšana ar plāksnītēm?

Visvienkāršākais zobu balināšanas veids ir balinošo plāksnīšu izmantošana. Balināšanas plāksnītes ir pietiekami efektīvas un ar tām var sasniegt ievērojamus rezultātus īsā laika posmā. Balinošo plāksnīšu lietošana ir ārkārtīgi vienkārša un tās izmaksās vismazāk, salīdzinot ar citiem variantiem. Ja vēlaties baltākus zobus, izmēģiniet!

Šobrīd mūsu veikalā nav pieejamas zobu balināšanas plāksnītes, bet iesakām izmēģināt balināšanu ar kapēm!

Aplūkot Beaming White Premium zobu balināšanas komplektu

Kas ir profesionālā zobu balināšana?

Profesionāla zobu balināšana tiek veikta zobārsta krēslā. Aizejot pie zobārsta tiks apskatīti Jūsu zobi un ieteikts Jums piemērotākais zobu balināšanas veids. Populārākās procedūras ir balināšana ar lāzeri vai balināšana ar pielāgotām zobu balināšanas kapēm. Zobu balināšana pie zobārsta būs visdrošākais variants kvalitatīvam rezultātam.

Pirkt zobu balināšanas komplektu ar kapēm