Ir izpētīt, ka ASV pilsoņi katru gadu tērē vairāk nekā 1 miljardu dolāru zobu balināšanas līdzekļiem. Vairums no šiem produktiem arī balina jūsu zobus, taču tie var arī sabojāt tos, jo tos ražo no ķīmiskām vielām. Tā rezultātā jūsu dārgais smaids tiktu sabojāts. Kāds ir risinājums? Protams, ka mums ir atbildes! Dabisku produktu un veidu izmantošana zobu balināšanai ir iespējama. Šajā rakstā Jūs atradīsiet sešus veidus, kā dabiski balināt zobus, neizmantojot nekādas kaitīgas ķīmiskas vielas.

Nr.1: Atgādinām, ka pats svarīgākais ir regulāri tīrīt zobus! Divreiz dienā!

Pirms sākam, vēlamies atgādināt, ka zobu tīrīšana, katru dienu, ir vissvarīgākā lieta, kas jādara, lai zobi spīdētu spoži. Ja Jūs netīrat zobus ar zobubirsti katru dienu, noteikti sāciet to darīt jau šodien. Ja katru dienu esat mazgājis zobus un zobi joprojām ir dzeltenīgi, Jūs varat izmēģināt Pierrot balinošo zobu pastu ar papaijas koka ekstraktu, kas ir ļoti efektīva. 

Varbūt būtu vērts zobus tīrīt arī pēc ēdienreizēm. Tomēr pēc skābu ēdienu vai dzērienu lietošanas nelietojiet zobubirsti, jo tas var noberzt zobu emalju.

Lai piešķirtu savam smaidam papildu šarmu, mēģiniet izmantot iepriekš pieminēto balinošo zobu pastu. Šāda veida zobu pastās tiek izmantoti maigi abrazīvi, kas var palīdzēt notīrīt spēcīgus traipus no zobu virsmas. Tomēr, ja jums rodas kādas problēmas ar šādas zobu pastas lietošanu, ieteicams vērsties pie sava zobārsta.

Pirms ķeramies klāt dabiskajiem zobu balināšanas līdzekļiem, vēlamies Jums pastāstīt par mūsu veikalā pieejamo mājas zobu balināšanas komplektu, kas nesatur ūdeņraža peroksīdu un neizraisa zobu jutīgumu. Kvalitatīvie, ASV ražotie zobu balināšanas gēli saudzīgi izbalinās Jūsu zobus un rezultātus Jūs pamanīsiet jau pēc pirmās balināšanas reizes. 

Mūsu ieteikums skaistam smaidam ir komplekts – Pierrot balinošā zobu pasta un Beaming White Premium mājas zobu balināšanas komplekts.

Zobu balināšanas metode Nr.2: Eļļas vilkšana (Oil pulling)

Sauksim to par Oil Pulling, jo tā izklausās labāk!

Oil Pulling ir tradicionāls ASV indiāņu līdzeklis zobu balināšanai. Šis paņēmiens ir paredzēts arī, lai uzlabotu jūsu vispārējo mutes dobuma veselību un higiēnu.

Lai veiktu Oil Pulling, jums būs pa muti jāpārvieto (jāšļurkā) eļļa. Oil Pulling var izmantot jebkuru pārtikā lietojamu eļļu, bet pārsvarā tiek izmantota saulespuķu eļļa un sezama eļļa. Kokosriekstu eļļa ir ļoti populāra izvēle, jo tā garšo apburoši un piedāvā arī citus labumus veselībai.

Oil Pulling ir efektīva, jo tā palīdz iznīcināt daudzu veidu baktērijas jūsu mutes dobumā. Šīs baktērijas izraisa aplikumu un padara jūsu zobus dzeltenīgus. Tādējādi Oil Pulling varētu būt ļoti noderīga jūsu dabībā zobu balināšanas veida meklējumos.

Nav zinātnisku pierādījumu tam, ka Oil Pulling ir efektīva zobu balināšanai, taču cilvēki, kuri ir izmantojuši šo paņēmienu, ir apmierināti ar rezultātiem. Skaidrs ir viens, ka izmēģinot šo paņēmienu nekas slikts nevar notikt!

Lai veiktu Oil Pulling ar kokosriekstu eļļu, ielieciet mutē vienu ēdamkaroti eļļas un “šļurkājiet” to mute, caur zobiem. Turpiniet šo procesu 15 līdz 20 minūtes.

eļļas vilkšana

Zobu balināšanas metode Nr.3: paštaisīta ūdeņraža un sodas balināšanas pasta

Cepamajai sodai piemīt zobu balināšanas īpašības; tāpēc tas ir iecienīta zobu pastas reklāmās. Tā palīdz viegli notīrīt traipus no zobu virsmas, pateicoties tās viegli abrazīvajām īpašībām. Savukārt ūdeņraža peroksīds ir dabisks zobu balinātājs. Tas arī palīdz iznīcināt baktērijas. Cilvēki jau daudzus gadus izmanto ūdeņraža peroksīdu, lai iznīcinātu baktērijas uz brūcēm.

Ko jūs iegūtu, jau pagatavotu zobu pastu no abām vielām? Ideālu mājas zobu balināšanas līdzekli! Paņemiet vienu ēdamkaroti cepamās sodas un divas ēdamkarotes ūdeņraža peroksīda. Sajauciet abus kopā, un jūs iegūsiet zobu balināšanas pastu. Izmantojiet šo pastu, lai regulāri tīrītu zobus. Tā nav maģija; jūs neiegūsiet super baltus zobus tikai pēc vienas tīrīšanas reizes. Izmantojiet šo pastu katru dienu, un galu galā jūs sāksiet redzēt atšķirību.

Varat arī pagatavot skalojamo līdzekli ar tādu pašu sodas un ūdeņraža peroksīda attiecību, kā arī nedaudz ūdens.

Abas vielas ir nekaitīgas, taču, ja jūtat, ka esat izdarījis kaut ko nepareizi, piemēram, izmantojāt nepareizas sastāvdaļas, nekavējoties apmeklējiet zobārstu.

Zobu balināšanas metode Nr.4: banānu, apelsīnu un citronu mizas

Tāpat kā zobu balināšanai ar eļļām, arī šim ārstniecības līdzeklim nav zinātnisku pētījumu. Tomēr cilvēki, kas to ir pamēģinājuši, ir bijuši apmierināti ar rezultātiem. Turklāt šī metode nav saistīta ar nekādām kaitīgām ķīmiskām vielām, tad kāpēc gan nepamēģināt?

Lai veiktu šo “triku”, paņemiet banāna, apelsīna vai citrona miziņu un viegli paberzējiet to uz zobiem. Turpiniet to berzēt apmēram 2 minūtes, pēc tam rūpīgi nomazgājiet muti un notīriet zobus.

Šo augļu mizās ir citronskābe, kas teorētiski palīdz zobu balināšanai. Ja jums ir jutīguma problēmas, visticamāk, jūsu zobu emalja ir vāja vai nolietojusies. Šajā gadījumā nav ieteicams lietot šo dabīgo zobu balināšanas līdzekli. Ja mēģinot Jums palika jutīgi zobi, tas nozīmē, ka ir problēmas ar zobiem un vajadzētu apmeklēt zobārstu.

Zobu balināšanas metode Nr.5: ieturiet diētu, kas ir bagāta ar augļiem un dārzeņiem

Ir zināms, ka kraukšķīgie augļi un dārzeņi notīra aplikumu no zobiem, kamēr jūs tos košļājat. Tie, protams, neaizstāj zobu tīrīšanu, taču jebkurš līdzeklis ir lielisks līdzeklis, ja tas sniedz baltākus zobus. Turklāt ir zināms, ka augļi un dārzeņi ir ļoti noderīgi jūsu vispārējai veselībai, tā kā šī metode ir dubultuzvara!

Divi no augļiem, par kuri itkā balina jūsu zobus, ir ananāsi un zemenes. Ananāsā esošais ferments ar nosaukumu “bromelīns” efektīvi noņem traipus un ir noderīgs zobu balināšanai kopumā. Savukārt zemenēs ir ābolskābe, kas, kā zināms, noņem zobu krāsas izmaiņas un padara zobus baltākas.

auglu darzenu dieta

Zobu balināšanas metode Nr.6: aizejiet pie zobārsta

Ja šķiet, ka neviena no iepriekš minētajām metodēm jums nepalīdz un jūsu zobi  kļūst arvien dzeltenīgāki, varētu būt laiks lūgt profesionāļa palīdzību, protams, šajā gadījumā zobārsta.

Ja jūsu zobi laika gaitā ir zaudējuši savu dabisko baltumu un kļuvuši neveselīgi, tad zobārsts, iespējams piedāvās uzlikt porcelāna plāksnītes vai zobu implantus, kas atkal ļautu iegūt veselīgu un baltu smaidu. Šie gan nebūtu zobu balināšanas risinājumi, bet gan advancēti zobārstniecības pakalpojumi, kuru cena bieži vien ir mērāma vairākos tūkstošos eiro. Taču reizēm tas ir vienīgais risinājums, ja vēlaties atgūt žilbinošu smaidu.

Zobārsts noteikti jums pateiks, vai vispār ir vērts balināt zobus un vai ar šo procedūru tiks panākts vēlamais efekts.

Mūsu sadarbības partneris ir DentalMedical.lv – viena no lietlākajām un modernākajām zobārstniecības klīnikām Rīgā. Ja vēlaties veikt profesionālu zobu balināšanu, tad mēs silti iesakām pieteikties uz konsultāciju vai apmeklēt zobu higiēnistu pie viņiem. 

Ar akcijas kodu “SmaidaFabrika”, jūs saņemsiet 25 eiro atlaidi profesionālai zobu balināšanas procedūrai DentalMedical klīnikā!