Pateicoties mūsu kārei pēc gardiem, bet zobus iekrāsojošiem produktiem, piemēram, kafijas, sarkanvīna un cigaretēm, daudzi no mums ilgojas pēc baltākiem zobiem.

Doties pie zobārsta lai veiktu profesionālu balināšanu ir dārgi, tāpēc nav pārsteigums, ka cilvēki, kuriem nav liekas naudas zobu balināšanai, izskata lētākas balināšanas iespējas, kuras var veikt paši savās mājās.

Interneta reklāmā drošvien būsiet redzējuši desmitiem zobu balināšanas komplektu reklāmas. Bet vai šie komplekti darbojas, vai arī Jums tiek rādītas ļoti pārspīlētas “pirms un pēc” salīdzinājuma fotogrāfijas un reklamēti tiek pilnīgi bezjēdzīgi izstrādājumi?

Kā darbojas zobu balināšana?

Zobus veido iekšējais dentīna slānis un cietāks ārējais emaljas slānis. Emalja lielākoties ir caurspīdīga, tāpēc, neskatoties uz to, ka tā atrodas ārpusē, zobu krāsu nosaka dentīns.

Zobu balināšanas līdzekļi parasti balina zobus, izmantojot vienu no divām aktīvajām sastāvdaļām – ūdeņraža peroksīdu vai karbamīda peroksīdu, kas iekļūst porainajā emaljā un atvieglo dentīna krāsu, sadalot traipus.

Tas izskaidro to, kāpēc tikai izmantojot zobu pastu nevar atbrīvoties no kafijas traipiem.

Ūdeņraža peroksīds ir agresīvākais no balināšanas līdzekļiem, savukārt karbamīda peroksīds ir daudz mierīgāks, lēnām sadaloties ūdeņraža peroksīdā, padarot to par labāku izvēli tiem, kam ir jutīgi zobi.

Mūsdienās lielākajā daļā mājas zobu balināšanas komplektos ir vai nu sloksnes, kas piesūcinātas ar balināšanas šķīdumu, vai zobu kapes, kuras tiek piepildītas ar balināšanas gēlu.

Profesionāla zobu balināšana pie zobārsta nozīmē, ka zobi tiks izbalināti zobārsta krēslā  vienā vizītes reizē, vai arī Jums tiks izgatavotas pielāgotu kapju komplekts un profesionāls zobu balināšanas gēlsu, lai to izdarītu mājās pāris nedēļu laikā.

Ja Jūs izvēlēsieties balināt zobus pats, tad tik un tā pirms balināšanas procedūras ir ieteicams veikt zobu higiēnas procedūru pie zobārsta, jo aplikums un zobakmens var radīt barjeru starp zobiem un balināšanas līdzekli.

Zobu balināšana neietekmēs protēžu, kroņu, plombju vai venēru krāsu.