Zobi ir ļoti būtiska mūsu sejas, vaibstu un mīmikas sastāvdaļa. Arī zobārsts aktīvi piedalās mūsu sejas kosmētisko defektu likvidēšanā.

Runājot par zobiem kā estētisku kategoriju, tos uzlabot iespējams gan terapeitiski, gan ortodontiski.

Terapeitiski jūsu smaidu padarīt tīkamāku iespējams, veicot profesionālu mutes dobuma higiēnu zobārsta kabinetā. Ja rezultāts pacientu vēl pilnībā neapmierina, varam piedāvāt profesionālu zobu balināšanu. Vispirms gan pašam pacientam ir kritiski jāizvērtē, vai tiešām problēma ir tik liela. Pirmo reizi balināšanu veic zobārsta kabinetā, bet vēlāk disciplinēts pacients to spēj veikt pats.
Arī plombējot tiek sasniegts labs rezultāts, un pacients, kas kautrējās smaidīt neglīto priekšzobu dēļ, ir apmierināts. Jaunās paaudzes materiāli tiešām spēj darīt brīnumus.
Ortodontiski jūsu smaidu iespējams mainīt pamatīgāk un radikālāk. Bieži gados jauni cilvēki ir zaudējuši zobus traumas dēļ vai neievērojot mutes dobuma higiēnu. Zaudējot kādu no zobiem,
rodas estētiskas pārmaiņas,
samazinās košļāšanas efektivitāte,
zobi migrē, sagāžas, rotē,
rodas alveolārā izauguma, tas ir, žokļu kaulu atrofija, kas, gadiem ejot, vēl vairāk apgrūtina protezēšanu,
rodas nepareizs sakodiens,
sākas zobu abrāzija, tas ir, nodilums,
tiek mainīta arī runas funkcija.
Kā redzat, zobu zaudējums nav tikai estētiska, bet arī nopietna funkcionāla problēma. Ja runājam par estētisko pusi, jūsu smaids būtu jāatjauno, teiksim tā, dabisks. Zobiem jāatrodas tur, kur tie bija agrāk, lai tie pilnvērtīgi funkcionētu smaidot, runājot, smejoties.

Nereti pacientus satrauc zobu krāsa. Tā jāizvēlas ātri, paļaujoties uz pirmo iespaidu, pēc iespējas dabiskākā apgaismojumā. Jūsu zobiem nav jābūt uzkrītošiem un nav jāpiesaista īpaša uzmanība.

Bieži pacienti, ja paredzams kāda zoba zaudējums, ir uztraukušies, kā iespējams to aizvietot. Arī par to ir padomāts:

tūlītējās protēzes(uzreiz pēc ekstrakcijas) mazinās sāpes, gļotādas pietūkumu, atvieglos ēšanu un uzlabos izskatu;
var lietot vienzoba vai divzobu protēzes, ja izrautais zobs ir estētiski nozīmīgs;
pagaidu kroņus un tiltus var izmantot protezēšanas starpseansos, lai nedēļu nevajadzētu uzturēties piespiedu atvaļinājumā.
Ārsts jūs informēs par ārstēšanas plāna gaitu, par izvēlēto protēzes konstrukciju, derīgumu, lietošanu un perspektīvu.

Pašreiz iespējas uzlabot smaidu ir plašas. Ir liels prieks par dabisku, žilbinoši baltu zobu rindu un ne mazāks prieks par precīzu, perfekti veiktu atdarinājumu jūsu mutē, jo galvenais – lai jūs smaidītu.