Ir ļoti nepatīkami šķirties no viena, vēl jo vairāk no dažiem zobiem. Tas rada dažādas neērtības – gan praktiskas, padarot grūtāku barības sakošanas procesu, gan estētiskas, jo zobu rindā izveidojas tukšas vietas.

Tomēr progresējot dažādām slimībām vai vienkārši gadu laikā zobi tiek bojāti un var pienākt brīdis, kad stomatologs ieteiks no kāda zoba šķirties.

Šāda situācija daudziem cilvēkiem asociējās ar vecvecāku glāzē glabātajām zobu rindām jeb tā saucamajām protēzēm un bieži vien izraisa nepatīkamas sajūtas. Taču tas nav vienīgais risinājums,  zobu implantācija ir populāra un pieejama alternatīva tradicionālajai zobu protezēšanai.

Kas ir zobu implantēšana?

Pateicoties modernākajām mūsdienu tehnoloģijām implantu var ievietot gandrīz uzreiz pēc tam kad savs bojātais zobs ir izoperēts vai izrauts. Nepieciešams tikai kārtīgi iztīrīt brūci un sagatavot to implantam.

Ar vārdu implants zobārstniecībā parasti tiek domāta titāna sakausējuma skrūve, kuras virsmai veikts speciāls pārklājums. Šī skrūve tiek ievietota kaulā vietā kur iepriekš atradās zaudētais zobs, lai tā varētu kalpot kā zoba sakne.

Tās struktūra ir ļoti līdzīga dabīgam zobam un aptuveni nedēļas laikā tā integrējas apkārtējā vidē, piesardzīgam nepieciešams būt tikai sākumposmā līdz apkārt esošie audi ir pilnībā atjaunojušies, kas parasti aizņem ne ilgāk kā 8 nedēļas.

Tālāk uz šīs implantētās skrūves tiek nofiksēts kronītis, vai nu pagaidu vai patstāvīgais. Tas atkarīgs no ārsta ieskatiem un brūču dzīšanas ātruma.

Kad patstāvīgais kronītis nofiksēts uz implanta, tas jūsu mutē izskatās kā jebkurš cits īstais zobs. Tā krāsa parasti tiek piemeklēta pēc iespējas tuvāka esošo zobu krāsai, līdz ar to šie implantētie zobi parasti vizuāli neatšķiras no pārējiem.

Arī pārējās zoba īpašības ir ļoti līdzīgas īstam zobam un pēc pilnīgas integrēšanās tas kalpos tieši tāpat un tikpat ilgi vai pat ilgāk kā jūsu pašu zobi.

Zobu implantēšanas priekšrocības

Mūsdienās zobu implanti kļūst arvien populārāki un pacienti dod priekšroku tiem nevis protēzēm. Viena no priekšrocībām ir tā, ka, lai ievietotu zobu implantu, nav nepieciešams slīpēt esošos zobus vai iznīcināt to nervus, no kā nevar izvairīties izvēloties protēzes vai tiltus.

Tāpat noņemamo protēžu izmantošana prasa rūpes par pašām protēzēm, kā arī papildus noslogo veselos zobus un var atstāt nelabvēlīgu iespaidu uz kaulaudu stāvokli.

Gadījumos kad savu zobu vispār nav, implanti pasargās žokļu kaulus no atrofēšanās un iespējamiem sakodiena defektiem, jo tie aizstās izrauto zobu saknes nodrošinot tādu pašu žokļu kaulu slodzi kā tad, kad tajā atrodas īsti zobi.

Vēl jo vairāk, implantētie zobi nebūs pakļauti kariesam, zobakmenim vai citām zobu saslimšanām, jo tie nav veidoti no bioloģiskas izcelsmes materiāliem. Tādējādi mutes dobumā esošās baktērijas nevar tos nelabvēlīgi ietekmēt.

Kaut gan zobu implantēšanas metode un pamatprincips ir viens, ir izvēle starp dažādas kvalitātes un pārklājumu kronīšiem kā arī stiprinājuma metodēm, līdz ar to šī pakalpojuma cenas var ļoti variēt. Zobārsts ieteiks jums vispiemērotāko kā arī palīdzēs izvēlēties plašajā piedāvājumu klāstā.

Nedrīkst aizmirst ka arī par implantētajiem zobiem jārūpējas tāpat kā par īstajiem un regulāri jāapmeklē zobārsts, lai tie jums kalpotu pēc iespējas ilgāk. akām sazināties ar savu zobārstu!