Stomatoloģijas klīniku skaits, kas piedāvā veikt zobu balināšanas procedūras vai iegādāties dažādus produktus lietošanai mājās, ir laika gaitā vairakkārt pieaudzis. Balināšanas procedūras ieguvušas arī dažādus nosaukumus, kā piemēram Zoom, BriteSmile, atkarībā no tā kādas kompānijas līdzekļi vai tehnika tiek izmantoti procedūras laikā.

Līdzīgi ir arī ar internetā un aptiekās pieejamajiem līdzekļiem zobu balināšanai mājas apstākļos – ir gan dažādu veidu, gan nosaukumu līdzekļi. Mēģinot orientēties šajā plašajā klāstā, lai atrastu sev piemērotāko un cenas ziņā pieņemamāko variantu ir viegli apjukt.

Daudzas klīnikas mēdz norādīt aptuvenas cenas vai neuzrādīt tās vispār. Protams, jārēķinās, ka cena var svārstīties atkarībā no tā, cik vizītes nepieciešamas un kādi materiāli tiek izmantoti, tāpat arī cenas atšķirsies starp dažādām kompānijām.

Profesionālās zobu balināšanas cenas

Profesionālās zobu balināšanas metodes var iedalīt trīs grupās – balināšana izmantojot želeju un individuāli izgatavotas kapes, lāzer- vai fotobalināšana un balināšana izmantojot protezēšanu (kroņi un venīri).

Balināšanas  procedūra, kad tiek noņemts precīzs zobu nospiedums jeb atveidojums un to izmantojot izgatavotas tieši pacientam piemērotas kapes, ir lētākā profesionālā zobu balināšanas metode. Jāņem gan vērā, ka pats balināšanas process bieži vien notiek mājās pēc stomatologa sniegtām instrukcijām nevis tiešā ārsta uzraudzībā.

Individuālu kapju izgatavošana un balinošās želejas komplekts var izmaksāt robežās no 150 līdz 400  eiro. Papildus pēc-balināšanas želeja jutīguma noņemšanai vai rezerves šļirces kapju uzpildei parasti jāiegādājas atsevišķi.

Ja zobārsts procedūru veic kabinetā, kur balinātāja iespaids uz jūsu zobiem tiek labāk kontrolēts un risks traumēt smaganas un mutes dobumu ir daudz mazāks, jārēķinās pat ar lielāku summu.

Foto- jeb lāzerbalināšana, kas bieži ļauj zobus izbalināt jau vienas 2h vizītes laikā svārstās cenu robežās no 200 līdz 400 eiro par vienu vizīti. Procedūras cena var būt pat vēl augstāka, atkarībā no izvēlētās klīnikas un tā, kāds gaismas avots tiek izmantots.

Keramiskie kroņi vai venīri ir vilinošs veids kā iegūt skaistus baltus zobus gadījumos, kad īstie zobi ir ļoti bojāti. Tie ļauj noslēpt jebkādas nepilnības savos zobos vai gluži vienkārši aizklāt kādu lielāku plombi.

Diemžēl, lai arī daudziem cilvēkiem, protezēšana var būt vienīgais veids kā iegūt baltus zobus, augstās precizitātes un īpaši tam paredzētu materiālu nepieciešamības dēļ  viena kronīša izgatavošana un piestiprināšana var maksāt no nedaudz zem 150 eiro līdz pat 500 eiro par vienu vienību.

Cena ir atkarīga no izvēlētās tehnoloģijas un materiāla kronīša izgatavošanai. Venīri savukārt ir nedaudz pievilcīgākās cenās, tomēr nebūt ne ļoti zemās, venīrs vienam zobam var izmaksāt aptuveni 50-100 eiro.

Zobu balināšanas mājas apstākļos cenas

Šajā sadaļā ar zobu balināšanu mājās domāts process, kad nepieciešamie līdzekļi vai komplekts iegādāts patstāvīgi un tiek lietots bez zobārsta uzraudzības. Visvienkāršākie balināšanas līdzekļi protams ir zobu pastas un skalojamie līdzekļi, tomēr tie ir arī visneefektīvākie. To vērtības var būt no viena līdz pat vairākiem eiro un tie pārsvarā tiek ieteikti jau izbalināto zobu baltuma ilgākai saglabāšanai.

 

Beaming White Zobu balināšanas komplekts ir populārākais zobu balināšanas līdzeklis Latvijā. Neskatoties uz lielo popularitāti un labajiem balināšanas rezultātiem, tā cena ir tikai 39.99 eiro. Premium komplektā ir zobu balināšanas gēls 6-7 sesijām. Jūsu zobi kļūs līdz pat 9 toņiem gaišāki. Beaming White mājas zobu balināšanas komplekts nesatur ūdeņraža peroksīdu un atbilst EU standartiem. Pateicoties patentētajām aktīvajām sastāvdaļām un balināšanas gēlam, lietošana ir tikpat efektīva kā zobu balināšana zobārstniecības kabinetā. Procedūra ir droša jūsu zobiem, nesāpīga un neizraisa jutīgumu vai sāpes zobos vai smaganās. Viena zobu balināšanas sesija ilgst 20-60 minūtes.

Latvijā popularitāti ieguvušas Crest 3D White balinošās sloksnītes. Diemžēl ražotājs, kas atrodas ASV nepiedāvā iespēju tās iegādāties tieši no kompānijas, un Latvijā tās pieejamas pārsvarā tikai interneta veikalos par aptuveni 35-60 eiro par komplektu. Tiek piedāvāti dažādas iedarbības un stipruma komplekti, kas attiecīgi arī maksā dažādi.