Zobu balināšanas procedūras ar laiku ir kļuvušas arvien populārākas un pieprasītākas. Tieši tādēļ dažādām tehnoloģijām attīstoties arī tās mainās un pilnveidojas.

Gadu gaitā balinošo gēlu sastāvi un koncentrācijas ir pētītas daudz un dažādos veidos, lai iegūtu formulu, kas sniedz vislabākos rezultātus ar minimālām nepatīkamām sekām un blakusparādībām.

Taču tajā pašā laikā ir mainījies arī cilvēku dzīvesveids un, uzlabojoties dzīves apstākļiem, zobu balināšana ir kļuvusi pieejamāka lielākam personu lokam, ne tikai  īpaši turīgajai un ietekmīgajai sabiedrības daļai.

Mūsu saspringtajā dzīves ritmā, kad esam tik aizņemti darbā un citos pienākumos, ka bieži vien neatliek laiks ģimenei vai pašiem priekš sevis, ir grūti atrast vairākas brīvas stundas, ko pavadīt stomatologa kabinetā, lai iegūtu kāroto žilbinoši balto smaidu.

Zobu balināšana ar lāzera palīdzību ir ātra un efektīva metode kā sasniegt vēlamo rezultātu – skaistus, gaišus zobus.

Kā notiek lāzerbalināšana?

Gluži tāpat kā pirms uzsākt profesionālu balināšanu mājas apstākļos vai izmantot kādu no veikalos un internetā pieejamiem zobu balināšanas komplektiem, sākumā ieteicams apmeklēt higiēnistu. Atbrīvošanās no aplikumiem un zobakmens palīdzēs iegūt labākus un vienmērīgākus rezultātus.

Svarīgi arī konsultēties ar stomatologu pirms uzsākt jebkādu balināšanas kursu, lai būtu pārliecināti, ka procedūra neradīs kādas neatgriezeniskas traumas jūsu zobiem vai smaganām.

Kad visi interesējošie jautājumi un neskaidrības apspriestas ar zobārstu un mutes dobuma kopējais veselības stāvoklis atzīts par pietiekami labu lai uzsāktu balināšanu, var sākt procedūru.

Balināšanas ar lāzeru pamatprincips ir ļoti līdzīgs profesionālai balināšanai izmantojot kapes. Sākotnēji uz zobiem tiek uzklāta balinoša želeja, kuras sastāvā parasti ir aptuveni 38%  ūdeņraža peroksīda (pārskābes).

Tālāk želejā esošie speciālie hromofori tiek aktivizēti izmantojot lāzera staru ar noteikta viļņa garumu. Procedūras beigās želeja tiek rūpīgi notīrīta no zobiem un rezultāts parasti ir uzreiz redzams.

Lāzerbalināšanas priekšrocības

Galvenā priekšrocība zobu balināšanai ar lāzeru ir laiks, kas nepieciešams, lai veiktu šo procedūru. Izmantojot lāzeru, pats balināšanas process ilgst 25 minūtes un balināšanas želeja ar jūsu zobiem nav kontaktā ilgāk par 30-35 minūtēm. Kopumā procedūra neaizņems ilgāk kā vienu stundu jūsu laika.

Salīdzinoši kapes parasti tiek turētas 7-8 stundas katru nakti un šis process ir jāatkārto vairākas dienas vai pat nedēļas, kā arī nepieciešams vairakkārt apmeklēt stomatologu, lai noņemtu nospiedumu kapju izgatavošanai un vēlāk tās piemērītu.

Šis samazinātais laiks, ko zobi ir kontaktā ar ūdeņraža peroksīdu saturošo želeju arī  atstāj daudz mazāku iespaidu uz zobu cietajiem audiem nekā lietojot kapes. Tāpat arī zoba nervs netiek termiski kairināts, jo netiek izmantoti sildoši gaismas avoti, kas lielākoties ļauj izvairīties no palielināta zobu jutīguma pēc balināšanas procedūras.

Zobu balināšanas rezultāti katram cilvēkam būs citādāki ģenētiski noteiktā zobu toņa dēļ. Tomēr tieši lāzerbalināšana tiek uzskatīta par visātrāko un nekaitīgāko metodi, lai iegūtu pat par vairākiem toņiem gaišākus zobus jau vienas vizītes laikā.