Profesionāla zobu balināšana pie zobārsta

Visdrošākais un efektīvākais veids kā iegūt žilbinošu smaidu ir zobu profesionāla balināšana zobārstniecībā.

Izmantojiet īpašo piedāvājumu no mūsu sadarbības partnera Dental Medical Riga un saņemiet 10% atlaidi procedūrai!

 

Izmantojiet lielisko iespēju veikt profesionālu zobu balināšanas procedūru vienā no Rīgas labākajām zobārstniecībām Dental Medical Riga.

Nosaucot kodu “SMAIDA FABRIKA” Jūs saņemsiet 10% atlaidi profesionālais zobu balināšanai.

Procedūras standarta cena ir 250,00 eiro – Jūs saņemsiet 25 eiro atlaidi!

 

Ja Jūsu zobi zobi laika gaitā ir zaudējuši dabīgo baltumu un kļuvuši dzeltenīgi vai pelēcīgi, vai pat tumši (piemēram, smēķēšanas vai kafijas iedarbībā), viena no efektīvākajām metodēm zobu estētiskuma uzlabošanai ir zobu balināšana. Tā ir zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar speciāla balinošā gela palīdzību tiek sašķelta tumšā zobu pigmentācija, kā rezultātā zobu emaljas tonis kļūst ievērojami gaišāks. Zobu balināšanas procedūru pacients pēc izvēles var veikt mājas apstākļos, izmantojot speciālas balinošās kapes, vai arī zobārsta kabinetā vienas vizītes laikā, kur pacienta zobi tiek balināti, izmantojot zobu fotobalināšanas metodi.

Priekšdarbi

Zobu balināšanu drīkst veikt tikai veselā mutes dobumā! Pirms balināšanas procesa ieteicams veikt zobu higiēnu. Ieteicams veikt arī zobu pārbaudi pie zobārsta un saņemt konsultāciju. Pirmkārt, lai pārbaudītu, vai zobi ir veseli, otrkārt, lai konstatētu, vai ir kāds iemesls, kāpēc nav iespējama zobu balināšana, tāpat lai noteiktu, vai būs nepieciešama plombu nomaiņa priekšzobu rajonā krāsu atšķirību dēļ.

Procedūras norise:

  • Zobārsts veic pacienta smaganu izolāciju, lai gēls nenonāktu saskarē ar smaganām.
    Uz pacienta zobiem tiek uzklāts balinošais gels un zobi tiek gaismoti ar heliolampu.
  • Atkarībā no zobu emaljas toņa un vēlamā rezultāta (cik stipri pacients vēlas balināt zobus), balinošais gels procedūras laikā tiek uzklāts vairākas reizes.
  • Tā kā zobu balināšanas laikā tiek pakļauts iedarbībai zobu emaljas aizsargslānis (pelīkula), procedūras noslēgumā pacienta zobi tiek apstrādāti ar speciālu preparātu, kas fluorizē zobus un mazina to jūtīgumu.
  • Pēc zobu balināšanas procedūras pacientam vismaz divas nedēļas jālieto zobu pasta un skalojamais līdzeklis jūtīgiem zobiem, lai stiprinātu zobu emaljas aizsargslāni un mazinātu zobu jūtīgumu.

Zobu balināšanas efekts

Zobu balināšanas efekts var būt katram atšķirīgs. To nosaka dažādi faktori. Piemēram, emaljas biezums – jo tā plānāka, jo vairāk spīd cauri dzeltenais dentīns, jo efekts mazāks. Arī zoba sākotnējais tonis – dzeltena toņa zobi balinās labāk nekā pelēcīgi zobi. Zoba balināšanas efektu var noteikt arī balināšanas veids, lietošanas biežums un balinātāja stiprums.

Efekts saglabājas apmēram divus gadus, taču liela ietekme ir pārtikas izvēlei un smēķēšanai. Svarīgi zināt, ka nereti zobi kļūst jutīgi pēc balināšanas, taču tam jāpāriet dažu nedēļu laikā. Lai mazinātu jutīgumu, var lietot fluoru saturošus gelus vai zobu pastas jutīgiem zobiem. Lai saglabātu efektu ilgāk, baltumu var uzturēt ar mājas balināšanas kapēm, lietojot baltinošas zobu pastas, kā arī izvairīties no pigmentētas pārtikas produktiem.

Jāņem vērā

Zobu aplikums un zobakmens veicina nevienmērīgu balinošā līdzekļa iedarbību uz zobu emalju, tādēļ pirms fotobalināšanas procedūras stomatologs Jums var ieteikt veikt zobu higiēnu.

Plombas un zobu kroņi nepakļaujas balināšanai, tādēļ tos gaišākus var padarīt, vienīgi veicot to nomaiņu.
Tā kā zobu balināšana veicina pastiprinātu zobu jūtīgumu, pacientam precīzi jāievēro visi zobārsta norādījumi un pēc procedūras vismaz divas nedēļas jālieto zobu pasta un skalojamais līdzeklis jūtīgiem zobiem. Zobu pastu jūtīgiem zobiem ieteicams lietot arī kādu laiku pirms fotobalināšanas procedūras.

Fotobalināšana netiek veikta bērniem līdz 18 gadu vecumam, grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti, kā arī pacientiem ar nopietnām smaganu saslimšanām vai zobu eroziju.

Zobu balināšanas procedūru stomatologi iesaka izmantot ne biežāk kā reizi pusgadā.

Zobu balināšana pie zobārsta

Ja Jūsu budžets nav pārāk ierobežots, tad labākais variants noteikti būs zobārsta apmeklējums. Zobārsts Jums ieteiks visefektīvāko zobu balināšanas veidu no viņu piedāvājuma, apskatīs Jūsu zobus, lai noteiktu kādā stāvoklī tie ir un vai zobu balināšana tos nevar negatīvi ietekmēt. Zobārstniecībā veiktās procedūras būs daudz efektīvākas par mājās veicamajām.

Zobārstniecībās ir pieejami trīs zobu balināšanas veidi . Zemāk atradīsit informāciju par katru iespēju.

zobu balinasana ar lazeriZobu balināšana ar lāzeri

Lāzerbalināšanā tiek izmantoti lāzera stari, kas palīdz paātrināt zobu balināšanas procesu, ko veic uz zobiem uzklātais balinošais gēls. Šī ir visdārgākā zobu balināšanas metode, bet tā sniegs Jums vislabākos rezultātus visīsākajā laika posmā.

Jūsu zobārsts vispirms uzliks gumijas slāni, lai aizsargātu jūsu smaganas, pēc tam pārklās zobus ar balināšanas līdzekli – kas satur ūdeņraža peroksīdu. Apstarojot zobus ar lāzeri, balināšana notiek daudz ātrāk.

Šai intensīvajai balināšanas procedūrai vajadzētu dot būtiskus rezultātus tikai pēc viena apmeklējuma, taču tai ir arī lielāks jutības potenciāls pēc procedūras.

Zobu balināšana ar Zoom

Izmantojot Phillips tehnoloģijas, Zoom balināšana darbojas līdzīgi kā lāzera balināšana, bet lāzera vietā tiek izmantotas LED gaismas, lai paātrinātu balināšanas procesu.

LED zobu balināšanas sistēmanav tik intensīva, kas nozīmē mazāku zobu jutības iespējamību pēc procedūras, bet tas aizņems vairāk laika (parasti 3–4 sesijas, 45–60 minūtes).

Tam var sekot mājas zobu balināšanas kurss, lai nostiprinātu rezultātus.

zobu balinasanas komplektsProfesionāla zobu balināšana

Lētākais balināšanas variants, ko piedāvā zobārsti, izmanto Jūsu zobiem pielāgotas kapes, lai uzklātu profesionālu zobu balināšanas gēlu. Šis gēls parasti ir spēcīgāks nekā tas, ko var iegādāties internetā piedāvātajos komplektos, tāpēc tas iedarbosies efektīvāk.

Jūsu zobārsts noņems nospiedumus no Jūsu zobiem, kurus izmanto, lai izveidotu pielāgotas kapes. Kad tie būs gatavi, jūs varēsiet veikt zobu balināšanu mājās. Dažus profesionālos balināšanasgēlus var atstāt uz nakti – kas ir ļoti ērti, ja dienas laikā nav laika nēsāt kapes.

Šīs speciāli izgatavotās kapes Jūs varēsiet lietot ļoti ilgu laiku, bet balinošo gēlu atkārtoti varēsiet iegādāties pie sava zobārsta.