Kas zobus padara dzeltenus?

Vai Tev ir dzelteni zobi? Vēlies smaida pārvērtības? Labākais veids kā sākt, ir izvērtējot kāda ir nepieciešamība priekš balināšanas un kādu mērķi vēlaties sasniegt. Skatoties uz zobu toni var noteikt kādi paradumi ir likuši krāsai izmainīties.

Diēta: Daži ēdieni, kuru sastāvā ir daudz tanīna, kā piemēram, sarkanais vīns, ir potenciāls iemesls dzelteniem zobiem. Viens no biežākajiem iemesliem kāpēc zobi maina krāsu, ir tādu dzērienu dzeršana kā kafija, gāzētās limonādes un vīns. Vielas šajos dzērienos tiek iekšā zobu emaljā un var veicināt ilgtermiņa zobu dzeltēšanu.

Smēķēšana: Smēķēšana ir viens no galvenajiem iemesliem kāpēc zobi kļūst dzelteni, un no smēķēšanas traipiem var būt pagrūti tikt vaļā. Bet smēķētāji var uzlabot savus zobus, pātraucot smēķēt, ko papildināt ar regulāru zobu tīrīšanu divreiz dienā un diegojot zobus reizi dienā, un izmantojot pareizos zobu balināšanas produktus.

Slimības: Dažas slimības vai medikamenti ir iemesls kādēļ zobi kļūst dzelteni. Pacientiem, kuri ārstējas ar ķīmijterapiju pret galvas vai kakla vēzi, zobi var kļūt dzelteni. Kā arī, noteikta veida recepšu zāles, ieskaitot medikamentus astmai un paaugstinātam asinsspiedienam, ir iemesls kāpēc zobi kļūst dzelteni.

Slikta mutes dobuma higiēna: Slikta zobu un mutes higiēna ir viens no dzeltenu zobu iemesliem. Bet arī pat cītīgākie zobu tīrītāji var iegūt dzeltenu zobu nokrāsu, kas rodas ar vecumu.

Fluorīds: Pārlieku liels fluorīda daudzums ir iemesls kādēļ zobi kļūst dzelteni. It īpaši šis ir novērots pie bērniem.

 

Ja kāds no šiem iemesliem, joprojām liet justies neapmierinātam ar savu smaidu, tad ir daudz dažādas zobu balināšanas iespējas. Apsver visus iemeslus, kādēl Tavi zobi ir dzelteni, lai izvēlētos pareizo metodi zobu balināšanai, kā arī, ir ieteicams konsultēties ar zobārstu.

 

Kā balināt dzeltenus zobus

 

Kad esi pieņēmis lēmumu, ka vēlies investēt baltākā, gaišākā smaidā, ir vairākas opcijas, ko apsvērt. Sākot no procedūrām zobārsta kabinetā līdz mājās izmantojamiem balinošajiem gēliem, zobu pastām un mutes skalojamajiem līdzekļiem. Ir plašas iespējas un veidi kā pateikt uzredzēšanos dzelteniem zobiem un  iegūt ideālo smaidu. Šeit dažas vispārīgas detaļas par opcijām, kas ir Tavā rīcībā, lai vari veikt prātīgu lēmumu ceļā uz baltākiem zobiem.

Profesionāla zobu balināšana: Profesionālu zobu balināšau veiks Tavs zobārsts un tas ietver zobu balinātāja uzklāšanu tieši uz zobiem. Īpašas gaismas un lāzeri var tikt izmantoti, lai uzlabotu balinātāja iedarbību. Atkarībā no tā cik dzelteni ir Tavi zobi, būs nepieciešams viena vai vairākas procedūras, kuras ilgst no pus stundas līdz stundai.

Zobu balināšana mājas apstākļos: Balināt zobus mājās var ar gēliem un stripiem, ko var bez receptes iegādāties aptiekās un citur. Tie satur uz peroksīda bāzes veidotu balināšanas gēlu. Rezultāti parasti ir redzami jau pēc pāris dienām un ilgst līdz pat 12 mēnešiem. Šī opcija ir daudz ekonomiskāka.

 

Ja vēlies balināt dzeltenus zobus, tad ir pagrūti saprast, kur sākt. Ir  pieejamas tik daudz opcijas, ka var kļūt nedaudz apgrūtinoši. Lai arī ko Tu izvēlētos, vienmēr ir laba ideja konsultēties ar savu zobārstu pirms sāc balināt zobus.