Par zobu balināšanu, it īpaši internetā, ir daudz nepatiesa un pārspīlēta informācija. Izvairoties no šiem izplatītajiem nepareiziem priekšstatiem, jūs varat ietaupīt naudu un pasargāt savus zobus.

Zobus var izbalināt ar cepamo sodu

Tas tā nedarbojas! Šādā veidā Jūs tikai izjauksiet labo un slikto baktēriju attiecību mutē.

Jūs varat balināt zobus, skalojot muti ar ūdeņraža peroksīdu

Ūdeņraža peroksīds, nonākot saskarē ar audiem, izraisa brīvo radikāļu reakcijas. Tās ir tās pašas reakcijas, kas noveco dzīvajos audos.

Jūsu zobi paliks baltāki, ja lietosiet balinošās zobu pastas un košļājamās gumijas

Kaut arī šajās “balinošajās” zobu pastās un košļājamās gumijās var būt balināšanas ķimikālijas, tās ir pārāk vājas, lai tām būtu redzama iedarbība. Zobu balināšanas ķimikālijām vismaz 20 minūtes jābūt saskarē ar zobiem, lai mainītu to krāsu.

Profesionāls zobu balināšanas gēls un mājās balināšanas gēls ir vienādi

Visiem zobu balināšanas gēliem ir atšķirīgs karbamīda peroksīda vai ūdeņraža peroksīda līmenis – aktīvā viela, kas balina zobus. Profesionāls balināšanas gēls mēdz būt  daudzas reizes stiprāks nekā mājas lietošanai piemērotie zobu balināšanas gēli. Kas noved pie 5. mīta …

Jo spēcīgākais balināšanas gēls, jo labāk

Kaut arī spēcīgāks zobu balināšanas gēls var paātrināt procesu, balināšanas efekts var nebūt tik ilglaicīgs. Augstāki aktīvās vielas procenti biežāk izraisa sāpes un zobu jutīgumu.

Padoms: Jūs varat sasniegt tādus pašus rezultātus ar zemāku balināšanas gēla koncentrāciju, turklāt tas būs drošāk, būs mazāka zobu jutība un jūsu zobi paliks baltāki ilgāk.

Balināti zobi mūžīgi paliks balti

Krāsas maiņa ir pastāvīga, tomēr novecošanās process turpinās, kas nozīmē, ka jūsu zobi atkal paliks dzeltenāki. Lai saglabātu balināšanas efektu, ir nepieciešams šo procedūru veikt atkārtoti.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Jums vajadzētu iegādāties zobu balināšanas kapes vai plāksnītes.

Zemenes un citronu var izmantot zobu balināšanai

Tiesa, bet par zināmu samaksu! Šajos produktos esošās skābes apēdīs Jūsu zobu emalju. Rezultātā jūs varat neatgriezeniski sabojāt zobus, ja izvēlaties šo zobu balināšanas ceļu.

UV gaisma var paātrināt balināšanas procesu

Nav pierādījumu, ka zobārsta izmantotā UV gaisma (profesionālas zobu balināšanas laikā zobārstniecībā) paātrina balināšanas procesu vai labāk veic zobu balināšanu. Faktiski tas var kaitēt zobam un ar UV stariem var sabojāt acis, lūpas un smaganas.

Tāpēc mūsu sadarbības partneris Dental Medical neizmanto UV gaismas savās zobu balināšanas procedūrās. Izmantojiet mūsu īpašo kodu, lai saņemtu 10% atlaidi profesionālai zobu balināšanai zobārstniecībā.

Zobu kroņus un plombes var izbalināt

Balināšanas gēli, kuri tiek izmantoti zobu balināšanai, darbojas tikai uz dabīgiem zobiem, un tiem nav ietekmes uz porcelāna virsmām, tāpēc Jums būs jāmaina kroņi un plombes, ja vēlēsieties, lai tie sakristu ar balinātajiem zobiem.

Balināšanu var veikt visos vecumos

Bērnu zobu balināšana var sabojāt dzīvos audus zobu iekšpusē. Tikai dažos gadījumos bērnu zobus var droši balināt.

Nekļūstiet par upuri šiem izplatītajiem maldīgajiem uzskatiem par zobu balināšanu. Jūsu smaids bieži ir pirmā lieta, ko cilvēki pamana, tāpēc pirms kaut ko darāt zobiem, vispirms konsultējieties ar savu zobārstu.