6 svarīgi iemesli, kāpēc aizstāt zaudētos zobus. Tas var būt neērti vai mulsinoši, ja jūsu smaids nav pilnvērtīgs. Taču zobu zaudēšana var ne tikai pasliktināt jūsu izskatu, bet arī kaitēt jūsu zobu veselībai.

Tāpēc ir svarīgi aizstāt trūkstošo zobu ar kādu no mūsdienās pieejamām metodēm – zobu implantu, zobu tiltu vai daļēju protēzi.

Kāpēc ir svarīgi aizstāt zaudētos zobus?

1. Citi zobi var atlūzt un nobīdīties

Kad visi zobi ir savās vietās, tie palīdz uzturēt vienam otru kārtībā. Tomēr, ja Jums trūkst zobs, zobi var nobīdīties atstātajā spraugā, izraisot izmaiņas sakodienā, iespējamas smaganu slimības, iespējamu zobu bojāšanos un grūtības vēlāk aizstāt trūkstošo zobu.

2. Jūsu seja var mainīties

Jūsu žokļa kauliem nepieciešama stimulācija, lai izvairītos no atrofijas. Zobi ir ļoti svarīgi, lai to nodrošinātu, jo sakodiena spēks, kas rodas sakostu saknē un košanas laikā, nonāk kaulā, palīdzot saglabāt kaula blīvumu.

Zaudējot zobus, kauls sāk novājināties, un tā blīvums sāk samazināties. Ja jums trūkst vairāku zobu vienā un tajā pašā zonā vai visu zobu augšžokļa vai apakšžokļa augšējā vai apakšējā daļā, šī degradācija kļūst vēl izteiktāka un var izraisīt sejas dobumainu un saīsinātu izskatu, kas padara jūs daudz vecāku.

3. Tukšums zoba vietā var ietekmēt jūsu garīgo veselību

Ja esat kādreiz zaudējis zobu, iespējams, atceraties, cik dīvaina ir sajūta. Lai gan šis diskomforts īslaicīgi var būt, kas tāds, ar ko var sadzīvot, tad ļoti īsā laikā tas var kļūt kaitinoši, un trūkstošie zobi noteikti var ietekmēt to, kā citi jūs vērtē. Visbeidzot, trūkstošs zobs var ietekmēt jūsu runas spēju, kas var izraisīt pašapziņas zudumu.

4. TML traucējumi

Muskuļi, kas palīdz jums rotēt žokli un košļāt, piestiprinās pie temporomandibulārajām locītavām jeb TML. Šo muskuļu un savstarpēji saistīto sistēmu izmaiņas var izraisīt fiziskas sāpes. Viena no izmaiņām, kas var izraisīt TMJ traucējumus, ir zobu zudums un to neaizvietošana.

5. Uzturs

Trūkstošie zobi var apgrūtināt tādu ēdienu ēšanu, kurus var būt grūti sakošļāt, piemēram, riekstus, dārzeņus un biezu gaļu. Līdz ar to daudzi pacienti ar trūkstošiem zobiem cieš no uztura deficīta.

6. Komunikācija

Trūkstošie zobi var izraisīt arī runas rakstura izmaiņas, piemēram, šķībumu vai svilpienu, padarot runu grūtāk saprotamu.

Ankylos zobu implanti

Ja jums trūkst zobu un jūsu žoklis un smaganas ir labā stāvoklī, varat izmantot zobu implantus, kas ir zobu aizstājēji, kurus ķirurģiski implantē žokļa kaulā. Ar labu aprūpi Ankylos zobu implanti var kalpot desmit vai vairāk gadu, un tos nav nepieciešams nomainīt.

Zobu implanti ir populāra izvēle cilvēkiem, kuriem trūkst tikai viena vai divu zobu, bet tie ir arī alternatīva zobu protēzēm, ja jums trūkst vairāku zobu. Ja smaganas un žoklis ir veseli, vairāki implanti var kalpot kā atbalsta bāze vairākiem zobu aizstājējiem.

Zobu implanti īstermiņā parasti ir visdārgākais risinājums, taču pacientiem ar labu mutes veselību tie, visticamāk, ir labākā izvēle, lai izvairītos no turpmākas zobu bojāšanās vai zuduma. Zobu implanti sniedz vislabāko iespēju saglabāt atlikušos veselos zobus, un parasti nav nepieciešama papildu ārstēšana.

Pilna seguma kronis ir restaurācija, kas aizsargā visu zoba struktūru. Kroņi ir veidoti un izgatavoti tā, lai izskatītos un būtu līdzīgi dabiskajiem zobiem.

Zobu kroņi ir izturīgi un stingri, un ļoti iespējams, ka tie kalpos jums daudzus gadus bez nomaiņas vai papildu ārstēšanas.