Pēc dažādām muskuļu, saišu un locītavu traumām, vai pat pēc operācijām, pirmajās dienās un nedēļās var būt jūtamas gan sāpes, gan sapampums. Abi šie faktori ne tikai palēlina atveseļošanās procesu, bet arī var ietekmēt tā veiksmīgu iznākumu. Tāpēc ir svarīgi traumas akūtajā fāzē sekot līdz RICE principam (Rest, Ice, Compression, Elevation), kas ir vispārpieņemts nozares standarts akūtu mīksto audu traumu un pēcoperācijas traumu ārstēšanai. Šoreiz Mēs apskatīsim ‘‘Ice’’ jeb aukstuma aspektu. Aukstuma terapijas fizioloģiskais efekts ietver sāpju, asins cirkulācijas, tūskas, iekaisuma, muskuļu spazmas un vielmaiņas pieprasījuma samazināšanos.

  1. Sport Performance COLD SPRAY (bilde) – cena 6.50 EUR.

Aukstuma aerosols ir pirmā lieta, ar ko sākt akūtas traumas gadījumā. Tas sniedz tūlītēju pretsāpju anestētisko efektu un palīdz tikt galā ar muskuļu vai locītavu sāpēm. Izsmidzinot aerosolu uz sāpīgās vai traumētās ķermeņa daļas, Jūs uzreiz sajutīsies tā atvēsinošo efektu, kas palīdzēs mazināt sāpes. Aukstuma aerosols ir piemērots visiem sporta veidiem, jo īpaši komandu sporta veidiem (futbols, regbijs, basketbols, handbols utt.) un cīņas sporta veidiem. Šeit būs daži labi produkti no fizioterapijas preču veikala

  1. NAQI aukstuma/karstuma paka (bilde) – cena 7.80 EUR.

NAQI® aukstuma/karstuma paka ir Mūsu nākamā izvēle. Aukstuma pakas priekšrocības ir tādas, ka tā sniedz ilglaicīgāku un intensīvāku aukstuma efektu, parasti turot to pie sāpošās vietas 15-20 minūtes. Dienas laikā procedūru var vairākkārt atkārtot. NAQI® aukstuma/karstuma pakas unikālais iepakojums paliek elastīgs līdz pat -mīnuss 30°C, to var viegli un nesāpīgi uzklāt tieši no saldētavas. Pietam NAQI® aukstuma/karstuma paku var izmantot ne tikai aukstuma aplikācijām, bet arī priekš siltuma aplikācijām.

  1. Ice Power Cold Gel – cena 10.99 EUR.

Papildus atvēsinošajam efektam, Mēs iesakām lietot Ice Power Cold gēlu. Atvēsinošā gēla lietošanas rezultātā samazinās ādas temperatūru par vidēji 5-7 grādiem un tam ir aukstuma aplikācijām raksturīgais pretsāpju efekts. Ice Power Cold gēlu var lietot regulāri 3-4 reizes dienā, uzklājot to uz ārstējamās ķermeņa daļas, līdz sāpes un sāpampums ir mazinājies.

  1. Krioterapijas iekārta – cena 140 EUR.

Kriokompresijas iekārta apvieno aukstuma un kompresijas efektus. Tā sniedz dziļu un ilgstošu aukstuma efektu, kā arī lieliski palīdz mazināt sapampumu. Krioterapijas iekārtas iegāde būs brīnišķīga investīcija profesionāliem sportistiem, fizioterapijas centriem vai sporta klubiem, kas to lietos daudz un regulāri. Aplūkojiet Mūsu piedāvāto Aerify Cryoboots kriokompresijas ierīci. Papildus Mūsu inventāra nomas sadaļā ir iespēja arī īslaicīgi nomāt kriokompresijas iekārtu Gameready PRO.